VALİ TOPRAK, ŞEHİT AİLELERİ, GAZİLER VE GAZİ AİLELERİ ONURUNA YEMEK VERDİ

2019-10-25 17:44:08

Vali Mustafa Toprak’ın himayelerinde Şehit Aileleri ve Kahraman Gazilerimiz onuruna öğle yemeği ikramı yapıldı.

 

Şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınlarının yanı sıra protokol üyeleri, askeri ve sivil erkânın da yer aldığı yemek ve İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından okunan duanın ardından Vali toprak Şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınlarına hitaben yaptığı konuşmada,” Düzenlediğimiz bu şehitler günündeki toplu yemek programına icabet etmenizden, teşrif etmenizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

 

Bu gün 18 Mart Çanakkale Deniz zaferi ve Şehitleri Anma gününü idrak ediyoruz. Bu vesileyle bir kez daha bu aziz vatani bizlere vatan yapan, ülke için, bayrağımız için, bu vatan için kanlarını döken, canlarını veren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Şehit ailelerimize, tüm gazilerimize, gazi ailelerine minnettarlığımı belirtiyorum.

 

Hepimiz adına devletimize, milletimize, ülkemizin bekasına, ay yıldızlı bayrağımıza yönelen her türlü hain girişim karşısında çocuklarınız, evlatlarınız, eşleriniz bu toprakları kanlarıyla sulayarak bu toprakları bizlere vatan yaptılar, sizleri ve bu vatani bize emanet ettiler. Biz de tüm dinamikler olarak, kamu yöneticileri olarak, Türkiye Cumhuriyeti devletimizin 80 milyonun her bir neferi olarak şehitlerimizin o Manevi mirasına ve onların bize emaneti olan şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimizin yakınlarına ve gazilerimize her türlü imkânla birlikte, maddi ve manevi destekle birlikte yanlarında olacağız ve olmaya devam edeceğiz.

 

Sizler hakikaten eli öpülesi insanlarsınız her türlü minnettarlığımız size çünkü bugün bu ülke üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşıyorsak sizlere karşı yükümlülüklerimiz ve sorumluluklarımız var.

 

Geçmişten bugüne kadar ülkemizin karşısına çıkarılan senaryolar, bölme, parçalama, iç çatışmaya götürme ve milletimizin evlatlarını birbirine düşürme gayretlerini yeni hamlelerle, değişik nifak tohumlarıyla yaşatmak istiyorlar. En son olarak da 15 Temmuzdaki hain ihanet girişiminde gördük, milletimiz birliği kardeşliği ve bütünleşmesi ile birlikte bu ihanet girişimlerini de ortadan kaldırmıştır.

 

Vatani korumak göklerde dalgalandırmak adına ezanlarımızın minarelerimizden eksik etmemek adına gerekirse hep birlikte şehit olmaya gazi olmaya bundan sonrada devam edeceğiz ama İstikbalde kalıcı olan Türkiye cumhuriyeti devletinin ve devletimizin şahsında milletimiz olacaktır.” dedi.

 

Vali Toprak, Şehitlerin annelerinin, babalarının, eşlerinin, çocuklarının yanı sıra gazi ve gazi yakınlarının da en ufak sıkıntılarında her zaman yanlarında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirtirken bundan da mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

Yemeğe katılan Şehit yakınları gazi ve gazi aileleri ile de bir süre sohbet eden, onların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Toprak istekleri üzerine kendileri ile ayrı ayrı veya topluca fotoğraf çektirdikten ve onları uğurladıktan sonra buradan ayrılarak Battalgazi Yeni Camide Şehitler için düzenlenen Mevlide katıldı.