BEYAZ KARANFİL İBB

2019-10-25 17:42:54

İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyaz Karanfil – Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinasyon Şefliği bu hafta; şehit aileleri ile gazi ziyaretlerine devam etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle şehit çocuklarına yönelik özel bir program düzenledi ve Tarih Bilincini Uyandırma Projesi ile gençlerimize duygusal anlar yaşattı.

Beyaz Karanfil Şefliği görevlileri bu hafta; Beylikdüzü Medilife Hastanesi ile Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezini ziyaret etti. Beylikdüzü Medlife Hastanesi Başhekimi Reşat Özaras ve Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi Başhekimi Hasan Fıstıkçı ile görüşen Beyaz Karanfil Şefliği görevlileri tedavi gören hastaları da ziyaret ederek karanfil ve hasta seti takdim ettiler.

İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinasyon Birimi de ziyaret programlarına son hızla devam etti. Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinasyon Birimi görevlileri bu hafta, TSK şehidi Mustafa Güngör’ün annesi Nadire Güngör, 15 Temmuz Gazisi Gülseren Özbek, 15 Temmuz Gazisi Duygu Küçükali, 15 Temmuz Gazisi Bekir Kılıç, 15 Temmuz Gazisi Bekir Kılıç, Emniyet Şehidi Ali Demircioğlu’nun annesi Yeter Demircioğlu, TSK Gazisi Murat Çetinkaya, Şehit Hasan Korkunçveren’in eşi Şükriye Korkunçveren,  Şehit Üsteğmen Tevfik Pehlivan’ın annesi Sultan Pehlivan, TSK şehidi Erkan Kaya’nın ailesini, TSK Gazisi Hüseyin Ünsal, TSK Şehidi Muhittin Alinçe,  Şehit Mehmet Mustafa Güler’in annesi ile ablasını ziyaret ettiler. Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinasyon Birimi görevlileri, Şehit Mehmet Çetinkaya’nın hasta olan babasını evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinasyon Birimi,  bu hafta ayrıca ‘Tarihi Bilinci Uyandırma’ projesi kapsamında 25 Nisan Çarşamba günü İHKİB Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 10. programlarını düzenlediler. Gazilerin anı ve tecrübelerini anlattıkları programda, duygu dolu anlar da yaşandı. Öğrenciler dinledikleri duygusal hatıraların etkisiyle gözyaşlarına engel olamadılar. Program sonunda Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinasyon Birimi görevlileri, öğrencilere hediye takdim ettiler.