Şehit Gazi Sen kuruldu

2019-10-25 16:30:58

Şehit Gazi-Sen (Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları ile Vatansever Kamu Görevlileri Sendikası) adı altında kurulan sendika faaliyete başladı.

 

Sendika’nın Genel Başkan Yardımcısı Sedat Sönmez yaptığı açıklamada, “11 Aralık 2017 tarihinde, Şehit kardeşi, Şehit oğlu ve Gazi olan 7 (yedi) arkadaşımızın İstanbul Valiliğine yapmış olduğu yazılı müracaatı ile kuruluş evraklarını teslim ederek faaliyet belgesini almış ve tüzel kişilik kazanarak Şehit Gazi Sen (Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları ile Vatansever Kamu Görevlileri Sendikası) adı altında faaliyete başlamıştır. Amacı; gazi, gazi ve şehit yakınları, engelli, yetiştirme yurtlarından gelenler ile vatansever tüm kamu görevlilerini tek çatı altında toplamaktır” dedi.

Sönmez, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, şehit ailelerine büyük ilgi gösteriyor. Bu hassasiyetin farkındayız. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Aynı hassasiyetle Şehit Gazi- Sen olarak her daim kendilerini desteklediğimizi ifade etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sönmez, “Üyelerimizin dertlerine ve sorunlarına çare olarak ve yaptığımız sosyal hizmetlerle yakın zamanda sendikamızın şubesini kuracağız.       Gönülden çalışarak bıkmadan usanmadan daha fazla hizmet ederek daha çok ilerleme kaydedeceğiz çıkarsızca çıktığımız bu yolda üyelerimizin özlük, mali ve sosyal hakları için çalışarak her gün daha da büyüyoruz. Üyelerimiz ve 1. Derece akrabaları için Diyarbakır’daki 3 özel hastanemiz yüzde 20-25 oranında indirim uygulayacak. Bazı otellerde ise konaklamalarda yüzde 15-30 oranında indirim uygulanacak. Üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda sendika olarak giyimden, kuaföre, özel eğitim kurumlarından, oto ve halı yıkama hizmetleri içinde indirim anlaşmaları yapacağız. Gözlük ihtiyaçları konusunda da bazı optikçiler yüzde 35-50 oranında indirim yapacak. Üyelerimizin faydalanacağı daha birçok sosyal hizmet ve aktiviteler için çalışmalarımız ve görüşmelerimiz hızla devam ediyor. Hizmet çerçevesini geniş tutarak bütün kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz “diye konuştu.